Вівторок, 15.06.2021, 05:45

Єдині педагогічні вимоги

Узгоджено                                           Обговорено та  затверджено

Голова Ради школи                                          на загальношкільній

_____    Якуніна Н.В.                                           конференції №2 від 18.04.19

Єдині педагогічні вимоги

І. Зовнішній вигляд учнів

1. Учні школи повинні приходити до школи чистими, охайними, у випрасуваному одязі, вичищеному взутті, зобов’язані мати і перевзувати змінне взуття, мати при собі чисту носову хустинку або вологі серветки.
  2. Для учнів школи введено діловий одяг: темний низ, світлий верх. Забороняються: короткі спідниці, вечірні, коктейльні сукні, високі підбори, пляжні та вуличні варіанти одягу.
  3.  Учні школи повинні мати охайну стрижку і зачіску. Забороняється яскраво фарбувати волосся, наносити яскравий макіяж, носити прикраси, які заважають учням, відволікають увагу на уроці і створюють умови для травмування учнів під час навчально-виховного процесу.
  4. На уроках фізичної культури, трудового навчання одяг і взуття повинні відповідати інструкціям з ТБ.
  5. В урочистих випадках одяг учнів повинен відповідати моменту.
  6. За збереження одягу, особистих речей учнів школа відповідальності не несе.

ІІ. Прихід і вихід учнів зі школи

1. Усі учні зобов’язані з’являтися до школи без запізнень. Учні, які       запізнилися, реєструються та допускаються до занять із дозволу   чергового  вчителя й отримують запис про запізнення у щоденнику.
  2. При вході до школи учні повинні витерти ноги, роздягнутися. Верхній одяг, головний убор, змінне взуття (у пакеті) учень залишає у гардеробі на закріпленому за ним номері.
  3. У разі  появи окремих учнів у неохайному вигляді чергові вимагають від них негайного приведення себе в порядок.
  4. При вході до школи учні повинні обов’язково вимкнути мобільний телефон або перевести його у безшумний режим.
  5. Після зарядки та інформації учні відразу прямують до свого кабінету відповідно розкладу занять.
  6. Категорично забороняється приносити до школи зайві речі, які не мають відношення до занять.
  7. Учням не дозволяється ходити по школі, перебувати в кабінетах у верхньому одязі та головних уборах.
  8. Залишатися в школі після уроків можуть ті учні, які зайняті громадською роботою, у гуртках згідно розкладу додаткових, факультативних занять і гуртків.
  9. Забороняється в приміщенні школи і на її території вживати нецензурні слова і вирази, палити, вживати спиртні напої, наркотичні засоби, завдавати фізичної, моральної шкоди оточуючим, псувати шкільне майно.
  10.  Не припускати проявів булінгу, жорстокого поводження та насильства по відношенню до будь-кого з учасників НВП.
  11.  Своєчасно повідомляти про всі відомі випадки порушення прав і свобод громадян на території школи.
  12. Забороняється покидати школу без дозволу класного керівника, чергового адміністратора.
  13. Учитель супроводжує учнів класу з останнього уроку до гардеробу і слідкує за порядком.

ІІІ. Оформлення письмових робіт, ведення щоденників

1. Учні повинні мати все необхідне для роботи на уроці.
  2. Підручники мають бути підписані і обгорнуті.
  3. Зошити учнів повинні бути чистими, акуратно та правильно підписані, в обкладинках.
  4. Забороняється виривати листки із зошита.
  5. Не використовувати сторінки зошита для записів, які не стосуються даного предмета.
  6. Учні повинні виконувати  письмові  роботи чітко і розбірливо.
  7. Невірні записи потрібно охайно закреслювати, не використовувати при цьому коректор.
  8. Записи в щоденнику учні повинні вести грамотно і акуратно.
  9. У кінці тижня учні повинні давати щоденник на підпис батькам і здавати його для перевірки класному керівнику. Обов’язково подавати на оцінку за урок та на вимогу вчителя.

ІV. На заняттях гуртків та масових заходах:

1. Усі учні за своїм бажанням вибирають шкільний  гурток, клуб, спортивну секцію.
  2. Робота гуртка проводиться  за  затвердженим  планом.
  3. Учні, які порушують дисципліну на занятті гуртка або не виконують завдань, погано працюють, виключаються з гуртка.
  4. Під час роботи гуртка робляться записи в журнали гурткової роботи.
  5. Позакласні заходи проводяться точно в зазначений час. Учні повинні вчасно приходити на кожен захід.
  6. Під час доповіді, лекції, концерту та інших заходів учні повинні поводитися  культурно: не розмовляти, не заважати присутнім , не переходити з місця на місце, не виходити до закінчення заходу, не смітити в  приміщенні, не користуватися мобільним телефоном.
  7. У випадку, коли всі місця зайняті, помітивши дорослих, що зайшли, учні повинні запропонувати їм своє місце.

V.У майстерні та пришкільній ділянці:

1. Кожен учень повинен прийти на урок  не пізніше ніж за 5 хвилин до його початку.
  2. До роботи допускаються ті учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.
  3. Приступати до роботи можна лише в спецодязі.
  4. Учень повинен одержати від учителя конкретне виробниче завдання (наряд), інструктаж про порядок роботи. По закінченню роботи учень звітує про виконання завдання.
  5. Кожен учень зобов’язаний перед початком роботи отримати інструмент і перевірити його стан. Після  закінчення  роботи інструмент необхідно здати вчителю справним.
  6. Бездоганне виконання виробничого завдання і дотримання правил техніки безпеки – головний обов’язок кожного учня.

VІ. Поза школою:

1. Щоденно виконувати всі домашні завдання. Ніколи не залишати не вивченим жодного уроку.
  2. Вдома учні повинні дотримуватися встановленого режиму, виконувати вимоги старших, допомагати їм по господарству, турбуватися про молодших.
  3. Учень повинен підтримувати вдома чистоту і тримати в порядку свої особисті речі, постіль, робоче місце.
  4. Учні повинні культурно поводитися  на вулиці і в громадських місцях,  дотримуватися правил дорожнього  руху і проїзду на транспорті, дотримуватися правил безпечної поведінки.
  5. Учень повинен берегти зелені насадження у себе в дворі, на вулиці та в інших місцях, не смітити.