Понеділок, 21.06.2021, 09:07

Вопросы по ОТ и ТБ
Білети для перевірки знань з питань безпеки життєдіяльності
Білет №1

1. Кодекс законів про працю і охорону праці.
  2. Радіонукліди, їх характеристика Джерела опромінювання людини.
  3. Правила перевезення дітей.

Білет №2

1. Закон України "Про колективні договори і угоди". Трудовий договір, укладення та виконання колективного договору (угоди).
  2. Принципи та норми радіаційної безпеки. Протирадіаційний захист населення.
  3. Умови перевезення людей Вимоги до водіїв і транспортних засобів.

Білет №3

1. Забезпечення здорових і безпечних умов навчання та праці відповідно до Закону України "Про охорону праці".
  2. Види електротравм. Правила надання першої допомога при ураженнях електричним струмом.
  3. Профілактика радіаційних уражень. Правила поведінки людей на забруднених територіях.

Білет №4

1. Основні законодавчі акти з безпеки життєдіяльності.
  2. Характеристика надзвичайних ситуацій Організація безпеки життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях.
  3. Порядок повідомлення про нещасний випадок в закладі освіти.

Білет №5

1. Державне управління і державний нагляд за охороною праці
  2. Прогнозування можливих надзвичайних ситуацій. Планування дій об'єкту в умовах надзвичайних ситуаціях.
  3. Правила безпеки поводження на воді (перевірка стан} місця, дна, оцінка несприятливих метеорологічних умов).

Білет №6

1. Положення про навчання і перевірку знань працівників, учнів, з питань охорони праці (види, періодичність, зміст).
  2. Підготовка керівного складу до дій у надзвичайних ситуаціях.
  3. Прийоми рятування потерплих на воді.

Білет №7

1. Положення про службу охорони праці, основні завдання, функціональні обов'язки та права
  2. Нещасні випадки невиробничого характеру запобігання побутового травматизму
  3. Заходи безпеки при роботі з електроінструментами.

Білет №8

1. Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.
  2. Світова та звукова сигналізація. План евакуації з приміщень у випадку аварії.
  3. Порядок виконання робіт в діючих електроустановках (наряд - допуск, інструктаж груш електробезпеки)

Білет №9

1. Повноваження і права профспілок у здійсненні за додержанням законодавства ПРО охорону праці
  2. Фактори, що характеризують небезпеку вибуху.
  3. Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру в побуті.

Білет №10

1. Закон України "Про пожежну безпеку. Основні документи, що регламентують роботу по забезпеченню пожежної безпеки об'єктів.
  2. Положення про розслідування та облік нещасних випадків з учнями під час навчально-виховного процесу.
  3. Трудовий договір і охорона праці. Соціальне страхування.

Білет №11

2. Обов'язки керівника об'єкта та інших посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта
  3. Праця жінок та неповнолітніх

Білет №12

1. Положення про службу охорони праці у закладі
  2. Основні причини пожеж на об'єкті.
  3. Штрафні санкції до організацій, навчальних закладів за порушення нормативних актів з охорони праці

Білет №13

1. Електротравматизм. Основні причини та шляхи зниження його рівня.
  2. Закон України "Про колективні договори і угоди". Трудовий договір, укладення та виконання колективного договору (угоди).
  3. Основні вимоги пожежної безпеки у будівлях і навчальних приміщеннях.

Білет №14

1. Закон України "Про дорожній рух".
  2. Види інструктажів та порядок їх обліку
  3. Основні вимоги пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, опалювальних приладів.

Білет №15

1. Основні законодавчі акти з безпеки життєдіяльності.
  2. Посадові інструкції, встановлення обов'язків, прав і відповідальності за створення безпечних умов навчання та праці.
  3. Основні вимога пожежної безпеки при електро-газо-зварювальних, паяльних та робіт з вогнем.

Білет №16

1. Законодавчі акти з раціонального природокористування.
  2. Порядок розслідування нещасних випадків з працівниками закладу
  3. Основні вимога до утримання шляхів евакуації.

Білет №17

1. Державне управління і державний нагляд за охороною праці.
  2. Перша допомога. Черговість надання першої допомоги.
  3. Основні вимоги до утримання автоматичних систем пожежегасіння і автоматичної пожежної сигналізації.

Білет №18

1. Положення про кавчання і перевірку знань працівників, учнів, з питань охорони праці (види, періодичність, зміст).
  2. Призначення га місцезнаходження на об'єкті засобів пожежегасіння, протипожежного обладнання та інвентарю.
  3. Медична аптечка, її склад, правила використання медикаментів.

Білет №19

1. Закон України "Про охорону здоров'я"
  2. Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру
  3. Порядок повідомлення про пожежу у пожежну охорону, газорятувальні та аварійні служби.

Білет №20

1. Закон України "Про дорожній рух" Правила дорожнього руху, їх значення в забезпеченні порядку і безпеки дорожнього руху.
  2. Порядок розслідування нещасних випадків з учнями (вихованцями).
  3. Підготовка матеріальних та інженерно-технічних засобів до надзвичайних ситуацій